...
TRENUTNO21:00 - 00:00Music mix by Anja

Lifestyle / Tehnologija

Odrasli gejmeri sve više doživljavaju onlajn nasilje

16.05.2023.

Odrasli gejmeri su sve češće meta onlajn nasilja, koji je sa 74 odsto porastao na čak 86 odsto u poslednje četiri godine.

.

Interakcija između igrača u sferi onlajn igara postaje sve gora, pokazuje novi izveštaj. Podaci nevladine organizacije Anti-Defamation League (ADL) kažu da su odrasli gejmeri, čak 86 odsto njih u četiri godine iskusilo onlajn nasilje u koje, između ostalog, spadaju trolovanje, uhođenje, diskriminacija i seksualno uznemiravanje.

Izveštaj potiče od francusko-kanadske kompanije Casios En Ligne, a poredi podatke iz 2019. godine, kada je procenat uznemiravanih gejmera bio 74 posto, sa onima iz 2022. godine, kada se značajno povećao broj onih koji su iskusili onlajn nasilje u ovoj sferi.

Iz organizacije ADL navode da se iz ovoga jasno vidi da postoji ozbiljan problem sa mržnjom i uznemiravanjem u sferi onlajn igara, kao i da njihova popularnost verovatno znači da ste vi ili neko vama blizak iskusili nešto slično ili isto.

Tri igre u kojima je prijavljen najveći procenat onlajn uznemiravanja su CS:GO (86 odsto), Valorant (84 odsto) i PUBG (83 odsto), piše u izveštaju. Na listi su se našle i ostale popularne igrice: LoL, Call of Duty, Dota, GTA kao i Fortnite.

Iz kompanije koja je radila istraživanje upozorava da ovakva statistika može dovesti i do ekstremnih primera u stvarnom svetu, i podsećaju da gejmeri mogu da imaju veliku ulogu u smanjenju mržnje. Ipak, nevladina organizacija ADL napominje da je porast nasilja u onlajn gejmingu ipak manji nego u sferi društvenih mreža.

Izvor: www.benchmark.rs

Tagovi

Možda te još zanima:

.

Winamp uzvraća udarac

Popularni plejer dobija novu verziju, a u njegovom stvaranju će pomoći i developeri preko otvorenog koda.

.

Pijanista na krovu Afrike

Viktor Varoši iz Novog Sada je pijanista i profesor muzike. Dugo je nastupao, a onda se, kako kaže, premestio iza…

.

ChatGPT dobija još podataka

Kompanije OpenAI i Reddit su sklopile partnerstvo, koje će omogućiti da ChatGPT četbot dobija podatke sa popularne platforme.

.

Aplikacija koja prati krpelje

Broj krpelja ove godine znatno se povećao u odnosu na prethodne, zbog čega je stvorena aplikacija za praćenje staništa krpelja.

.

Leteći taksi, a nije u Srbiji

Saudijska Arabija se suočava sa velikim saobraćajnim zagušenjima i primorana je da pronađe efikasnija rešenja za mobilnost. Jedno od rešenja…

.

Ažurirani ChatGPT podučava matematiku i flertuje

OpenAI je predstavio najnoviju verziju tehnologije koja stoji iza njegovog AI četbota ChatGPT. Zove se GPT-4o i biće dostupan svim…

  • 19:45 Prava stvar
  • 20:00 Y2K
  • 21:00 Music mix by Anja

Anketa

Na koji način koristiš ChatGPT?

Oradio logo